Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 52 in /data/web/virtuals/194613/virtual/www/domains/timelux.cz/modules/news/newsController.php on line 249
" /> Z jakých materiálů se dnes vyrábí hodinky? | TimeLux

Z jakých materiálů se dnes vyrábí hodinky?

Stejně tak, jako si můžete vybrat hodinky k dennímu nošení, do společnosti, na sport, klasické či designové, do extrémních podmínek, apod., podle vzhledu, můžete vybírat i z různých materiálů, které byly na jejich výrobu použity. I materiál do jisté míry určuje způsob používání hodinek. Některé materiály jsou lehké, jiné voděodolné, další drahé a luxusní a vy si z nich můžete zvolit ten správný pro danou konkrétní příležitost. V dnešních kvalitních výrobcích již nenajdete nežádoucí olovo ani nikl. Z čeho se však vyrábí levné čínské produkty? Těžko říct.

Přehled nejčastěji používaných materiálů hodinek a jejich vlastnosti

Nejběžnějším materiálem na výrobu dámských i pánských náramkových hodinek je antialergická nerezová ocel. Jistě jste si mnohokrát na hodinkách všimli anglického označení stainless steel. Ocel je vysoce kvalitní materiál, kromě pouzdra hodinek se z ní vyrábí i náramek. Někdy mívá ocel ještě povrchovou úpravu (zlato, stříbro, platina). U některých hodinek se místo kovového náramku používá pásek spletený z jemných kovových vláken, anebo kožený řemínek. Na výrobu řemínku výrobce někdy použije také textil – přírodní či umělá vlákna se splétají do tkaniny a tak vzniká velmi pevný výrobek. Hodinky z oceli jsou vhodné pro každou příležitost. 

Plast – z tohoto materiálu různé kvality mohou být vyrobeny hodinky, náramek i pásek. Jedná se materiál levný a pro svou lehkost se používá při výrobě sportovních hodinek.

Pryž – pružná a voděodolná, získává se z přírodního, anebo syntetického kaučuku. Z pryže se vyrábí nejčastěji hodinky, které se nosí při sportu.

Silikon – jedná se polymerový materiál na bázi křemíku. Je pružný a tepelně odolný.

Titan – nejkvalitnější a nejoblíbenější kov na výrobu hodinek; je tvrdý a zároveň lehký.

Zlato – zlato je poměrně měkký kov, a proto je nutné na výrobu hodinek použít 18ti karátové válcované zlato, které se vyznačuje svou tvrdostí.

Platina – drahý kov s vyšší hmotností;  používá se především k povrchové úpravě jiných kovů.

Uhlík (carbon) – velmi pevný přírodní materiál, který poskytuje produktům vysokou mechanickou odolnost.

Keramika – odolný a pevný přírodní materiál (slitiny uhlíku a kovů).

Mosaz – tato odolná slitina mědi a zinku svou barvou připomíná zlato.

Dřevo – z tohoto materiálu se vyrábějí hodinky i náramek. Dřevěné hodinky pánské svědčí o výtečném vkusu majitele. Dřevěné hodinky koupíte i v dámském provedení a rovněž dřevěné hodinky unisex.


Zpět do magazínu
Nahorů