Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 54 in /data/web/virtuals/194613/virtual/www/domains/timelux.cz/modules/news/newsController.php on line 249
" /> Pásky a náramky na hodinkách | TimeLux

Pásky a náramky na hodinkách

Pásek, řemínek, náramek… Bez tohoto „doplňku“ by se žádné náramkové hodinky neobešly. Pásek a řemínek se obvykle zapíná na kovovou přezku a je na něm ještě navlečeno poutko k zasunutí volného konce; náramek je buď pružný, bez zapínání a na ruku se navléká jen mírným roztažením, anebo má svůj specifický uzávěr - sponu.

  • Hodinkový náramek – vyrábí se zpravidla z nerezové oceli, u luxusních hodinek mívá ocel ještě povrchovou úpravu, a to třeba z platiny či zlata. Dalšími materiál k výrobě náramku k hodinkám je titan, keramika, dřevo a také kombinace materiálů: ocel + plast, ocel + keramika, ocel + dřevo. Ocelový náramek na hodinky se obvykle skládá z jednotlivých kovových dílků, které jsou spojeny tak, že lze upravit délku náramku – je možné dílky odebírat i přidávat. Náramek je na ruce zajištěn uzavírací překlápěcí motýlovou sponou s pojistkou, aby při náhodném otevření náramkové hodinky ze zápěstí nespadly. 
  • Hodinkový řemínek – tak většinou nazýváme hodinkový náramek z kůže. Používá se jak u klasických hodinek, tak designových pánských hodinek a designových dámských hodinek. Někdy bývá kůže barvená, aby pásek ladil k barvě pouzdra hodinek. Zapíná se na klasickou kovovou přezku a dírky, takže také lze jeho délku korigovat. K výrobě kožených hodinkových řemínků se používá telecí kůže, buvolí kůže, ale i pravá krokodýlí kůže, která je určená především pro luxusní hodinky. Řemínek má obvykle příjemnou podšívku, která je šetrná k lidské pokožce. O kožený hodinkový řemínek kupříkladu na klasických pánských hodinkách je zapotřebí dobře pečovat – můžete použít impregnační sprej, aby hodinkový řemínek neztrácel původní barvu a nešpinil se; nevystavujte ho nadměrné vlhkosti a nesušte na slunci, ani na jiném přímém zdroji tepla; o řemínek na hodinky pečujte obdobně jako o koženou obuv. 
  • Pásek na hodinkylevnější pásky k náramkovým hodinkám se vyrábí z plastu, textilu, pryže, silikonu, nylonu, karbonu a ze syntetické kůže (koženky), která vzory kůže někdy napodobuje. Tyto materiály jsou lehounké a výrobky z nich jsou určeny především pro sportovní náramkové hodinky.

Zpět do magazínu
Nahorů