Warning: mysql_result(): Unable to jump to row 0 on MySQL result index 52 in /data/web/virtuals/194613/virtual/www/domains/timelux.cz/modules/news/newsController.php on line 249
" /> Jak moc vodotěsné jsou vaše vodotěsné hodinky? | TimeLux

Jak moc vodotěsné jsou vaše vodotěsné hodinky?

Vodotěsné náramkové hodinky jsou při sportu velice praktické. A nemusíte zrovna plavat nebo se potápět, vodotěsné hodinky oceníte i při cyklistice něco klasickém běhu, když vás zrovna chytí nějaká ta důkladná průtrž.

Jaké jsou tři hlavní úrovně vodotěsnosti hodinek?

Na vodotěsných hodinkách bývají údaje o vodotěsnosti uvedené v metrech. Ty metry jsou ovšem v laboratorních podmínkách, kde je čistá voda bez pohybu se stálou teplotou. Takové podmínky při koupání nebo potápění nemíváme. 

Hodinky vodotěsné do 30 m (WR30)

Tyto hodinky jsou odolné vůči prachu i vlhku, ideální třeba na túry, kolo nebo běh. Nebude jim vadit, když zaprší nebo si s nimi umyjete ruce, ale na koupání už je nedoporučujeme. 

Hodinky vodotěsné do 50 m (WR50)

S těmito hodinkami už se rozhodně můžete jít vykoupat, rekreačně si zaplavat, ale do hloubek se s nimi nepouštějte, může dojít k poškození hodinek. 

Hodinky vodotěsné do 100m (WR100)

Pořiďte si je, pokud patříte ke zdatným plavcům nebo se rekreačně potápíte těsně pod hladinu. Tyto vodotěsné hodinky už jsou opatřeny šroubovací korunkou. Do velkých hloubek je třeba si opatřit specializované potápěčské vodotěsné hodinky. 

Na vodotěsnost hodinek ne vždy stoprocentně spoléhat!

Vlastnosti vodotěsných hodinek jsou ovlivňovány mnoha dalšími faktory, např. slanou vodou. Proto své hodinky vždy po koupání v moři opláchněte vodou pitnou. 

Také prudké změny teplot se mohou na výdrži vodotěsných hodinek podepsat. Neberte si proto hodinky raději do sauny nebo do páry. Na dovolené je v horku před plaváním raději potřete vodou, abyste hodinkám ušetřili teplotní šok. 

Po dovolené není od věci nechat si vodotěsné hodinky nechat v servisním zařízení vyčistit ultrazvukem, výrazně se tak prodlouží jejich životnost. 

Článek o tom jak si vybrat vodotěsné hodinky a podrobnější rozdělení vodotěsnosti ZDE.

A upozornění na závěr – vždy si nechte baterii vyměnit v autorizovaném servisu. Neodborným zacházením byste mohli mít z hodinek vodotěsných velice rychle hodinky nefunkční.


Zpět do magazínu
Nahorů